in ,

Tavşanlı’nın yeni kaymakamı Hayrettin Baskın

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:250karakter

 

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hatay Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın Tavşanlı Kaymakamı olarak atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Buna gören Tavşanlı Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz Çorum Vali Yardımcılığı’na atanırken, Hatay Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın da Tavşanlı Kaymakamı olarak görevlendirildi. Belediye Başkanı Mustafa Güler kararnamenin Tavşanlı’ya ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

HAYRETTİN BASKIN KİMDİR?

02.06.1978’de İsviçre Leuggern’de doğdu. Lisans eğitimini 2000 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

10.08.2006’da Kastamonu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Afyon-Evciler’de Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Yurtdışı Staj Programı kapsamında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Schwaebisch Hall kentinde, Goethe Institut’da 1 yıl süreyle dil eğitimi, çeşitli kurum ve kuruluşlarda staj yaparak mesleki eğitim aldı. Isparta-Yenişarbademli, Bitlis-Hizan ve Elazığ-Keban Kaymakamlıkları görevlerinden sonra Hatay Vali Yardımcılığı ve 1.Suriye Görev Gücü Koordinatörlüğü görevini üstlendi.

01 Eylül 2018 tarih ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2018 /157 sayılı karar ile Belen Kaymakamlığına atanan Kaymakam Baskın bugünkü kararname ile Tavşanlı’ya görevlendirildi.

Hayrettin Baskın, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haberimizi puanlar mısınız?