in ,

Tavşanlıya kaliteli ve kesintisiz enerji

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:221karakter

 

Tavşanlı’ya Transformatör Merkezi kurulacağını söyleyen Vali Ali Çelik, ilçeye kaliteli ve kesintisiz enerjinin sağlanacağını belirterek, elektrik kesintilerinin minimum düzeye ineceğini ifade etti

Vali Ali Çelik, Tavşanlı iş dünyası tarafından düzenlenen 154 kV Tavşanlı Transformatör Merkezi Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı. Toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ali Çelik, Tavşanlı’ya TEİAŞ ve OEDAŞ iş birliğiyle 154 kV Tavşanlı Transformatör Merkezi kurulacağını kaydetti.

“ELEKTRİK KESİNTİLERİ MİNİMUMA İNECEK”

Merkez tamamlandığında Tavşanlı’nın ve Tavşanlı OSB’nin enerji ihtiyacına alternatif besleme noktası oluşturulacağını belirten Vali Çelik, “İlçenin ihtiyaç duyduğu enerjinin kaliteli ve kesintisiz şekilde karşılanmasına olanak sağlayacak transformatör merkeziyle elektrik kesintileri minimum düzeye inecek” dedi.

“YATIRIMCIYA YÜZDE 25 DAHA UCUZ ENERJİ İMKÂNI DOĞACAK”

Tavşanlı OSB’deki firmaların birinci tarifeye geçerek elektriği yüzde 25 daha ucuza alacağını da ifade eden Vali Çelik, “Yatırımcıların tercihlerinin de önü açılmış olacak. İnşallah en kısa sürede kamulaştırma, proje, ihale ve yapım süreci başlayacak. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?