in ,

Tekdemir: “Eskişehir’i özlemeyen bir Kütahya inşa edeceğiz”

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:498karakter

 

2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesi ilk belediye başkan aday adayı Kütahyaspor’un eski başkanı Ahmet Tekdemir oldu. İyi Parti’den aday adaylığı açıklayan Tekdemir, şehrin sosyal ve ekonomik sorunlarını çözüme kavuşturacak tüm projelerinin hazır olduğuna dikkat çekerek, “Bütün teşkilatlarımızla birlikte Kütahya’yı şaha kaldıracak, sosyal imkanları çok daha fazla olan ve Eskişehir’i özlemeyen bir Kütahya inşa edeceğiz. Bunun için erkenden yola çıkıyoruz” dedi

Yıllarca başkanlık yaptığı Kütahyaspor ile önemli başarılara imza atan ve kulübün içinde olduğu zorlu şartlarda mavi-lacivertlileri yalnız bırakmayan Ahmet Tekdemir, İyi Parti’den belediye başkan aday adaylığını açıkladı. Çinili Otel’de gerçekleştirilen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Tekdemir’e İyi Parti İl Başkanı Nurhan Sunel ve partililer de büyük destek verdi.

“Yıllarca tüm engellemelere ve zorluklara rağmen Kütahyaspor kulüp başkanlığını şerefle yürüttüm” diyen Tekdemir, “Borç batağındaki kulübümüzü şimdiki durumuna getirmek için tüm yönetici arkadaşlarımızla birlikte özverili bir şekilde çalıştık. Halen kadınlar 3. Lig’inde mücadele eden 1922 Dumlupınarspor Kulübünün de başkanlığını yürütüyorum. Güzelliklerinin yanında çok büyük kentsel sorunları olan, insanların ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiği, emekli maaşı ve asgari ücretle yaşamaya mahkum bırakılan, gençlerin iş bulmakta zorlandığı, spor ve sosyal yaşamında çok büyük eksiklikleri olan Kütahya. Bu sorumlulukları bilen ve burada yaşayan birisi olarak karşınıza aday adayı olarka çıkmaya karar verdim” dedi.

Kütahya’nın sosyal ve ekonomik sorunlarını önemli ölçüde azaltacak ve vatandaşları heyecanlandıracak projelerinin hazır olduğunu söyleyen Ahmet Tekdemir, “Küçükten büyüğe her yaştan hemşehrilerimize yönelik projelerimizle karşınıza çıkacağız. Kütahya bizim, sorununu da çözümünü de biliyoruz. Bütün teşkilatlarımızla birlikte Kütahya’yı şaha kaldıracak, sosyal imkanları çok daha fazla olan ve Eskişehir’i özlemeyen bir Kütahya yapacağız. Bunun için erkenden yola çıkıyoruz” diye konuştu.

Spor ve sanat anlamında da önemli projeler hazırladıklarını söyleyen Tekdemir, “Sayın Alim Işık, Kütahyaspor için elinden gelen gayreti gösteriyor. Ama masaların her zaman bir ayağı eksik kalıyor. Altyapısı, tesisi, scout ekipleri olmayan bir kulüp ancak bu kadar başarılı olabilir. İnşallah Kütahyaspor bu sene şampiyon olur. Bunun için her türlü desteği vereceğiz” dedi. Tekdemir’in ardından İl Başkanı Nurhan Sunel de bir dizi açıklamada bulundu.

Haberimizi puanlar mısınız?