in ,

Tekirdağspor’dan açıklama! Maç başladıktan sonra tebliğ edildi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:295karakter

 

TKİ Tavşanlı Linyitspor tarafından Tekirdağspor’un cezalı oyuncu oynatmasıyla ilgili AFDK’ya yapılan itiraz kabul edildi. Tekirdağspor’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, AFDK kararlarının maç başladıktan 1 dakika sonra tebliğ edildiği ifadelerine yer verildi

Konuyla ilgili Tekirdağspor cephesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“TKİ Tavşanlı Linyitspor’un Sosyal medya 0zerinden Kulübümüz adına yapmış olduğu lekeleyici paylaşımlarına istinaden kulübümüzce açıklama zorunluluğu doğmuştur.

Tekirdağspor camiası olarak bugünümüze kadar buna benzer hiçbir olay söz konusu olmamak ile beraber bu müsabaka da da kulübümüzce yanlış yapılan bir işlem yoktur. Şöyle ki;

20.04.2022 Çarşamba günü oynanan Ayvalıkgücü Bld. Spor müsabakasında sporcumuzun yapmış olduğu sportmenliğe aykırı davranış sonrası hakem raporlarınca yazılacağı ve kulübümüz oyuncusunun tedbirli olacağı kulübümüze ne yazılı nede sözlü olarak Kulüp yöneticilerimize bildirilmemiş olup, Bahse konu sporcumuzun Disiplin kuruluna sevk edildiği kulübümüz tarafından bilinmemekteydi.

22.04.2022 tarihinde oynanan TKİ Tavşanlı Linyitspor Müsabakası eşgüdüm toplantısında toplantıya katılan Gerek Temsilci ve 4. Hakem tarafından herhangi bir bilgilendirme gelmemiştir. Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun Futbolcumuza vermiş olduğu cevap müsabaka başladıktan 1 dakika sonra kulübümüz fax numarasına fax yolu ile gönderilmiştir.

Dolayısı ile AFDK nın vermiş olduğu ceza müsabaka başladıktan sonra kulübümüze tebliğ edilmesi sebebiyle sporcumuz müsabaka yetkilileri onayı ile müsabakada sorunsuzca oynamıştır.”

Haberimizi puanlar mısınız?