in

Teknokent minik misafirlerini ağırladı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:340karakter

 

Kütahya Tasarım Teknokent’i ziyaret eden ilkokul öğrencileri, Ar-Ge faaliyetleri, kuluçka süreçleri ve yazılım dünyasını yakından tanıma fırsatı buldu

İl merkezindeki Çinigaz Doğalgaz Sevin Akdoğan İlkokulu öğrencileri, Okul Müdür Yardımcısı Abdülkerim Yokuş ve Sınıf Öğretmeni Sonay Öz eşliğinde Kütahya Tasarım Teknokent’i ziyaret etti. Öğrenciler, gerçekleştirdikleri ziyaret kapsamında Kütahya Tasarım Teknokent’in Ar-Ge faaliyetlerini yerinde gözlemledi. Ziyaret kapsamında ön kuluçka ve kuluçka ofisi ile bir yazılım şirketi gezdirilerek öğrencilere bilgi verildi.

AMAÇ, BİLİM VE TEKNOLOJİ ALANINDA ÖĞRENCİLERİN UFUKLARININ AÇILMASI

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz tarafından toplantı salonunda Teknokent faaliyetleri hakkında sunum eşliğinde bilgi verildi. Ön kuluçka ve kuluçka evrelerini dile getiren Öz, “Çocuklarımızın bu yaşlardan teknolojiye ilgi duyar hale getirilmeleri için devletin sağlamış olduğu bu olanaklar çok önemli, okulumuza ve öğretmenlerine ziyaretleri için çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Tasarım Teknokent ziyareti ile ilgili duyduğu memnuniyeti dile getiren Sınıf Öğretmeni Sonay Öz, “Kütahya Tasarım Teknokent’i ziyaret ederek yetkililerden çok önemli bilgiler aldık. Buradaki maksadımız, öğrencilerimizin farkındalıklarını, algıda seçiciliklerini arttırmak ve bilim ve teknoloji alanında ufuklarının açılmasına vesile olarak bu bilgilerinin kalıcılaşmasını sağlamaktı. Tasarım Teknokent yönetici ekibine ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

MİNİK MİSAFİRLERE DRON GÖSTERİSİ

Misafirlere, Kütahya Tasarım Teknokent’in en genç girişimcisi ve 2022 Teknofest FPV dron kategorisinde Türkiye 3’üncüsü olan Doruk Cengiz tarafından dron gösterisi yapılırken öğrenci ve öğretmenler gösteriyi ilgiyle izledi. Etkinlik, öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunulması ve toplu hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

Haberimizi puanlar mısınız?