in , ,

Telefon dolandırıcısı altın ve paralarla yakalandı

YouTube video

 

Uşak ilinde kendini polis ve savcı olarak tanıttığı bir kişiyi dolandırarak kaçan şüpheli, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerinin çalışması sonucu mağdura ait altın ve paralarla birlikte Kütahya’da yakalandı

Uşak’ta bir kendini telefonla arayan kişilerin yönlendirmesi sonucu otogara giden bir kişi, poşete koyduğu 3 adet bilezik, 3 adet cumhuriyet altını ile 4 bin 530 TL parayı yanına gelen kişiye vererek uzaklaştı. Dolandırıldığını fark eden mağdurun şikayeti üzerine harekete geçen Uşak Emniyet Müdürlüğü ekipleri, muhtemel şüphelinin otobüsle Kütahya istikametine gittiğini tespit ederek Kütahya polisine bilgi verdi.

Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Kütahya-Afyonkarahisar karayolu polis denetleme noktasında şüphelinin bulunduğu otobüsü durdurdu. Verilen eşkali uygun T.B. (21) isimli kişiyi otobüsten indiren polis ekipleri, yaptıkları üst aramasında mağdura ait altın ve paralar ele geçirdi. Gözaltına alınan şüpheli T.B. emniyetteki işlemlerinin ardından Uşak’tan gelen ekiplere teslim edildi.

 

Haberimizi puanlar mısınız?