içinde

TİKA 170’ten fazla ülkeye ulaştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) 2002 yılın 12 olan yurt dışı ofis sayısının 62’ye yükseldiğine dikkat çeken AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “30 bin projesiyle 170’ten fazla ülkeye ulaştı. Güçlü Türkiye yolunda ilerledikçe tüm dünyada ay yıldızlı şanlı bayrağımızla daha adil bir dünya mümkün sesi yükselmeye devam edecektir” dedi

AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, TBMM’de TİKA Başkanlığının bütçe görüşmelerinde grubu adına söz aldı. TİKA’nın dünya genelinde üstlendiği önemli göreve vurgu yapan Milletvekili Erenler, “TİKA, Türkiye’mizin en merhametli ülke unvanına yakışır şekilde 5 kıtada faaliyetlerini sürdürmektedir. Gittiği her yeri inşa ve ihya eden şanlı ecdadımızın izinde, ata yurdumuz Türk dünyasındayız, Kafkasya’dayız, Afrika’dayız, Amerika’dayız, Avrupa’dayız, akıncı cetlerimizin izinde Balkanlardayız, gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizin yanındayız. TİKA, Filistin’de Kütahya Altın Çocuk Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından kurulan yetimhaneye de önemli katkılarda bulunmuştur. Kuruluşun, kurtuluşun, medeniyetlerin şehri, çini sanatının başkenti Kütahya’mızın iyilikte yarışan cömert insanları değerli hemşehrilerime, 120 yetim çocuğa sıcak bir yuva olan bu yurdun yapımına vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Dünya kuruldu kurulalı her daim vakur ve mağrur olan, devletler kuran, medeniyetler inşa eden, çağ açıp çağ kapatan, dünyanın tarihine mührünü vuran bir milletin sesini ve yardım elini dünyanın en ücra köşelerine ulaştıran, çağdaş birer alperen gibi gönülleri fetheden, gittikleri her yerde ülkemizin ismini ve itibarını zirveye taşıyan TİKA’nın bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

“Maziden atiye giden medeniyet yolunda bizim en büyük silahımız mazlumların duasıdır diyen Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde tüm kuruluşlarımızla dünyanın dört bir yanındayız” diyen Ernler, “84 milyon hep birlikte büyük, güçlü Türkiye yolunda ilerledikçe tüm dünyada ay yıldızlı şanlı bayrağımızla dünya 5’ten büyüktür ve daha adil bir dünya mümkün sesi de yükselmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

#kütahya #ceydaçetinerenler #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberleri #akpartikütahya #tika #tbmm