içinde

Torna ile şekillenen hayatlar

 

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu ‘Torna ile Şekillenen Hayatlar’ söyleşisine ev sahipliği yaptı

DPÜ Tavşanlı MYO’da Torna ile Şekillenen Hayatlar Söyleşisi düzenlendi. MYO Konferans Salonu’nda İletişim Motivasyon ve Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen etkinliğe, konuşmacı olan TEZMAKSAN Kurumsal Müşteri İlişkileri ve Operasyonel Kiralama Direktörü Yalçın Paslı’nın yanı sıra MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik, Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Kütahya Kooperatifler Birliği (HAYKOOP) Başkanı Yusuf Çalışkan, Tavşanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi Alanı Öğretmenleri Erhan Kaya ve Yusuf Çizgeç, akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. İsmet Çelik’in açılış konuşmasıyla başlayan seminerde sözü alan Yalçın Paslı, kendi kariyerinden ve imalat sektöründe başarılı olan insanların yaşamlarından örnekler verdi. Mesleklerinde başarılı olanların mücadele ve azimlerinden bahsederek öğrencilere tavsiyelerde bulunan Paslı, endüstrinin üniversite mezunlarından beklediği özellikleri de paylaştı.

Paslı konuşmasının son bölümünde geleceğin öne çıkacak meslekleri, endüstriyel robotlar konularında açıklamalarda bulundu. ‘Geleceğimizi nasıl şekillendirmeliyiz’ ve ‘Sanayide sıfırdan zirveye başarı hikâyeleri’ başlıklı sunumlar da yapan Paslı, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Çelik, Paslı’ya teşekkür belgesi sunarak katkıları dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirdi. HAYKOOP Başkanı Çalışkan ise günün anısına Paslı’ya hediye takdim etti.