içinde ,

Trafik polisleri yolu açmak için seferber oldu

Kütahya’da gece saatlerinde etkili olan kar yağışı ulaşımda aksamaları da beraberinde getirdi. Karayolları ekiplerinin tuzlama ve kar küremede yetersiz kaldığı Kütahya’da yoğun kar sebebiyle makas atan bir tır, trafik polislerinin fedakar çalışmasının ardından kurtarıldı

Kütahya’da gece 00.00 sıralarında başlayan kar yağışı nedeniyle şehirlerarası ulaşımda sorun yaşandı. 30 santimetreyi bulan kar, soğuk havanın da etkisiyle yolları buz pistine çevirdi. Kütahya-Eskişehir, Kütahya-Afyonkarahisar ve Kütahya-Tavşanlı karayollarında yağış nedeniyle büyük araçların geçişine izin verilmedi.

MAKAS ATAN TIRI TRAFİK POLİSLERİ KURTARDI

Kütahya-Afyonkarahisar istikametine ilerleyen bir tır, Sporkent Köprülü kavşağında sürücüsünün kontrolünden çıktı. Tırın dorsesi makas atarak yolu kapattı. Olay yerine gelen trafik polislerinin karayolları ekiplerinden istediği yardım bir türlü gelmeyince, ekipler yolu açmak için tır şoförüne yardımcı oldu. Araçlarından getirdikleri zincir ve paspas yardımıyla tırı kaldığı yerden kurtaran trafik polislerinin yolu açmak için verdiği mücadele kameralara yansıdı.

KARAYOLLARI EKİBİ 1 SAAT SONRA GELDİ

Polis ekipleri kar yağışının görüş mesafesini düşürmesi ve olası kazaları önlemek amacıyla tır, çekici gibi ağır tonajlı araçların yaklaşık bir saat süre ile geçişine izin vermedi. Karayolları ekipleri yaklaşık bir saat sonra duruma müdahale ederken, kar küreme ve tuzlama araçlarının gelmesiyle yol polis eşliğinde yeniden tırların geçişine açıldı.