içinde

Türk Telekom’dan yeni nesil şehir çalışması

 

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, Kütahya Belediye ile yapılan işbirliği kapsamında yeni nesil şehir çalışmalarının hayata geçirildiğini söyledi

Türk Telekom, yapay zekâ teknolojilerini odağına aldığı çalışmalarıyla kent yaşamına dair tüm alanlarda sürdürülebilir çözümler sunduğunu duyurdu. Türk Telekom’un Yeni Nesil Şehir Platformu adı altında 13 kentte hayata geçirdiği çözümlerle trafikten kamu güvenliğine, sulamadan aydınlatmaya kadar akıllı yaşama dair tüm alanlarda enerji tasarrufu sağlandı. Türk Telekom tarafından işlenen verilere göre, akıllı teknolojilerle donatılan kentlerde kamu kaynakları daha etkin bir şekilde kullanılırken, şehir yaşamı da kolaylaşıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, “Kütahya’da ise Türk Telekom’un yeni nesil şehir çalışmalarıyla Kütahya Belediyesi; halka açık Wi-Fi; akıllı duraklar, banklar ve direkleri kapsayan Yeni Nesil Şehir Mobilyalarını hayata geçirdi. Kütahya Belediyesi ayrıca mobil anket, dijital vatandaş yazılımı gibi halkın belediye yetkilileri ile etkileşime geçebildiği mobil uygulama ile yeni nesil şehir çözümlerine kavuştu. Türk Telekom tarafından Sosyal Medya Yönetim Yazılımı ile “Dijital ve İnteraktif Belediyecilik” vizyonu desteklenen belediye sayısı ise 51’e yükseldi.” dedi.