içinde

‘Türkiye markasını güçlendirmek için çalışacağız’

Türkiye’nin itibarını koruyacak ve yükseltecek bir anlayışla ulusal ve uluslararası boyutta çalışmalar yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Gelecek dönemde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye idealine hizmet etmek için çalışacaklarını dile getirdi

İletişim Başkanlığının çalışmaları ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İletişim Başkanı Altun, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde büyük ve güçlü Türkiye hedefine giden yolda atılan tarihi bir adım olduğunu söyledi.

‘CİMER’E 6 MİLYONA YAKIN BAŞVURU YAPILDI’

İletişim Merkezinin de (CİMER) İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdürdüğünü aktaran İletişim Başkanı Altun, bunun gurur duydukları çok değerli bir proje olduğunu bildirdi. CİMER’de çok güçlü bir etkileşim olduğuna işaret eden İletişim Başkanı Altun, 2020’de CİMER’e bir önceki yıla kıyasla yüzde 90 düzeyinde artışla 6 milyona yakın başvuru yapıldığı bilgisini verdi.

‘YALAN, İFTİRA, HAKARET ELEŞTİRİ DEĞİLDİR’

Eleştirilerin kıymetli olduğunu vurgulayan Altun, “Eleştiri esasında inşaya dönük bir şeydir, yıkıcı bir şey değildir. Ama geldiğimiz noktada artık hakaret ve iftira mesabesindeki birtakım sistematik yalanların eleştiri adı altında meşrulaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Sistematik hakaret, iftira, itibar suikastı asla ve asla eleştiri olarak değerlendirilemez” dedi. Yoğun çalışma temposunda ve salgın döneminde aile hayatına yönelik soru üzerine ise İletişim Başkanı Altun, “Tabii ben Sayın Cumhurbaşkanımızla birlikte çalışıyorum. Kendisinin çok yoğun bir temposu söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanımız küresel salgın koşullarında da bütün önlemleri alarak ülkesi için yoğun bir şekilde çalışmaya gayret etti, bu anlamda hiç ama hiç hız kesmedi. Biz onun azminden, enerjisinden çok şey öğreniyoruz. Dolayısıyla çok yoğun bir çalışma tempomuz var” ifadelerini kullandı.