in ,

‘Türkiye’de bir numarayız’

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:325karakter

 

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, “Grup yollarının 953 kilometresini sıcak asfalt ve beton asfaltla kaplamış durumdayız. Türkiye’de güvenlik sebebiyle bir iki ilde yapılan yatırımlar haricinde bir numarayız. Bu bize çok rahat bir ulaşım konforu getiriyor” dedi

İl Özel İdaresi’nin 20 yıllık icraatlarını anlatan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, yol, altyapı, sulama ve spor alanında önemli işler başardıklarına dikkat çekti.

Kütahya’da 3 bin 570 kilometre yol ağı olduğuna değinen Yılmaz, “Bunun bin 50 kilometresi grup yolu dediğimiz, birden fazla köye hizmet eden yollar. Bu grup yollarının 953 kilometresini sıcak asfalt ve beton asfaltla kaplamış durumdayız. Bu Türkiye’de güvenlik sebebiyle yapılan bir iki il haricinde bir numarayız. Bu bize çok rahat bir ulaşım konforu getiriyor” dedi.

“Özel idare yatırımlarından sadece 5 milyon metrekare kilit taşı verdik. Bugün hangi köye giderseniz gidin hepsinin meydanları kilit taşıyla kaplandı” diyen Başkan Musa Yılmaz, “Köy nüfusunu esas alarak köy konakları ve düğün salonları yaptık. 546 köyümüzün 73’ünde halı sahamız var. 39 gölet yaptık. 80 yer üstü ve 56 yer altı sulama tesisi yaptık. 21 bin 800 hektarlık alan bu sayede sulanıyor. Kütahya Bilim Merkezi yapımı ihale aşamasında. Çok ciddi bir kaynak aktardık. Özel İdaremiz bütün gücüyle burada. Domaniç ilçemizde Gençlik Parkı için 50 milyon liralık bir yatırım yapacağız. 52 tane Osmanlı çadırı ve gençlik merkezi kurulacak. Kütahya Gençlik Merkezinin restorasyonu, Aizanoi ve Murat Dağı yatırımlarımıza kesintisiz devam edeceğiz. Şaphane ilçemizde modern bir hayvan barınağı kuracağız. Gerekli kaynaklar elde edildi” ifadelerini kullandı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?