in ,

Üniversite öğrencilerinden AFAD ziyareti

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:269karakter

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, AFAD İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek AFAD’ın teşkilat yapısı hakkında ve alınabilecek afet önlemleri konularında bilgi sahibi oldular

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, Sosyokültürel Etkinlikler dersi kapsamında AFAD İl Müdürlüğünü ziyaret etti.
Öğrencilere ilk olarak AFAD İl Müdürü Ahmet Ali Artun tarafından AFAD’ın kuruluşu, teşkilat yapısı ve görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Oturumun ikinci etabında AFAD Eğitim Şube Müdür Vekili Ercüment Kök tarafından öğrencilere Afet Farkındalık Eğitimi verildi. Yapılan eğitimde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanın önemine vurgu yapıldı. Afet durumlarında daha fazla can kurtarmak ve daha çok vatandaşa ulaşmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen AFAD Acil Mobil Uygulaması ve AFAD Gönüllüğü tanıtımının da yapıldığı eğitimde ayrıca, e-devlet üzerinden öğrenilen güvenli toplanma alanlarına ilişkin bilgilendirme yapıldı. Afet Farkındalık Eğitiminin ardından çevrimiçi yarışma yapıldı ve dereceye giren öğrencilere afet ve acil durum çantası hediye edildi.

Haberimizi puanlar mısınız?