in

Üniversite öğrencilerinden itfaiyecilere sürpriz

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:503karakter

 

DPÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu yerleşkesine yangın tatbikatı için giden itfaiyeciler, öğrencilerin hazırladığı sürprizle karşılaştı

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (DPÜ KTBMYO) Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla Kütahya İtfaiyesi’ne yaptıkları sürpriz ile İtfaiyecilik Haftası’nı kutladı. Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda görev yapan Öğr. Gör. Bülent Buldu’nun eş güdümünde  planlanan faaliyette, İtfaiye Müdürlüğü yönetimi ve Meslek Yüksek Okulu yönetimi önceden bilgilendirilerek, itfaiyecilerin DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi’ne sevki sağlandı. Yerleşke içerisinde yapılacak olan yangın tatbikatı için çıkış yaptıkları bilgisini alan itfaiye personelini, MYO Yönetimi ve Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencileri alkışlarla karşıladı. Yaşanan durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen itfaiye personeli ile öğrenciler arasında keyifli anlar yaşandı.

‘İTFAİYE TEŞKİLATININ NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Etkinlikte konuşan  DPÜ KTBMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem, “İtfaiye Teşkilatının bir kent için ne kadar önemli ve değerli bir kurum olduğunu, özellikle son yıllarda yaşadığımız deprem, sel, yangın gibi felaketlerde gösterdikleri övgüye değer başarılı müdahalelerle bir kez daha idrak etmiş olduk. Kütahya Belediyesi İtfaiye Teşkilatının özverili çalışmalarını yakından takip ediyor ve şehir halkı olarak kendimizi güvende hissediyoruz. Yangına müdahaleden her türlü sokak veya evcil hayvanların kurtarılmasına kadar tüm vakalara korkusuzca ve kendi canını hiçe sayarak koşan tüm İtfaiye Teşkilatının İtfaiyecilik Haftası’nı yürekten tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Meslek Yüksekokulunun eğitim öğretim faaliyetlerine de değinen Dr. Erdem, “Sivil savunma ve İtfaiyecilik” programı öğrencilerimizin İtfaiye Teşkilatına donanımlı birer ara eleman olarak katılabilmeleri için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu süreçte en önemli çözüm ortağımızın Kütahya Belediyesi İtfaiye Teşkilatı olduğunun bilincindeyiz. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de İtfaiye Teşkilatımızla olan iş birliği faaliyetlerimizi artırarak devam ettirmeye kararlıyız” diye konuştu

ERCURA’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Kütahya İtfaiyesinde görevli İtfaiye Çavuşu Halil Ercura, Kütahya Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun sürpriz organizasyonu için teşekkür ederek kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu ve eğitimlerine katkı sunmak için her zaman hazır olduklarını vurguladı. Kutlama programı, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Erdem’in itfaiyecilere çiçek sunumu ve itfaiyecilerin pasta kesmesi ile tamamlandı. Törenin ardından İtfaiye Çavuşu Halil Ercura, öğrencilere itfaiye araçlarının özelliklerinden bahsettiği kısa bir sunum gerçekleştirdi.

Haberimizi puanlar mısınız?