içinde

‘Uzaktan eğitim tercih değil, zorunluluk’

Uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, “Benim ve bütün arkadaşlarımızın ortak temennisi öğrencilerimizin gelmesi ve yüz yüze eğitim yapılmasıdır. Yüz yüze eğitim, eğitim kalitesi bakımından tartışılmaz. Uzaktan eğitim bizim için tercih meselesi değil zorunluluk oldu” dedi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, ulusal ve yerel medya temsilcileriyle video konferans yöntemiyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda Uysal’a Rektör yardımcılarıProf. Dr. Muammer Gavas, Prof. Dr. Mustafa Aydın, Genel Sekreter VekiliProf. Dr. Atilla Batur, Genel Sekreter Yardımcısı Miktat Bektaş da eşlik etti.

‘SON 5 YILIN EN YÜKSEK DOLULUK ORANINA SAHİBİZ’

Toplam öğrenci sayısının 46 bini geçtiğini belirten Rektör Kazım Uysal, “Doluluk oranlarımız da yüzde 95 oldu. Şaphane MYO’da açtığımız ve ilk defa öğrenci aldığımız bölümümüzde yüzde 100 doluluk oranına, Dumlupınar MYO’da açtığımız ve ilk defa öğrenci aldığımız bölümümüzde yüzde 100 doluluk oranına, Gediz MYO’da açtığımız ve ilk defa öğrenci aldığımız bölümümüzde yüzde 100 doluluk oranına, Hisarcık MYO’da açtığımız ve ilk defa öğrenci aldığımız bölümümüzde yüzde 100 doluluk oranına, Çavdarhisar MYO açtığımız ve ilk defa öğrenci aldığımız yüzde 50 doluluk oranına ulaştı. Geçen döneme göre bu dönem uzaktan eğitimle ilgili daha az sıkıntılıyız ve daha iyiyiz. Şu ana kadar öğrencilerimiz çok daha kolay derslerine girip derslerini takip edebiliyorlar. Üniversitemizde uzaktan eğitimle toplam 5 bin 364 ders veriliyor. Günlük sisteme giriş yaklaşık 40 bin civarındadır. 3 bin 633 sanal sınıfımız var. Biz Kütahya Dumlupınar Üniversitesi olarak eğitimi terk etmedik, eğitimin farklı bir modelini uyguluyoruz” dedi.