in

Vali Çelik depremzedelerin ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyor

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:248karakter

 

Depremden etkilenen Hatay’da mesaisine devam eden Vali Ali Çelik, konteyner kentlerdeki çalışmaları sürekli takip ederek vatandaşların ihtiyaçlarıyla da yakından ilgileniyor

Hatay’da koordinasyon mesaisine devam eden Vali Ali Çelik, konteyner kentleri ziyaret ederek depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit etmeye devam ediyor. Arsuz’da yapımı devam eden konteyner kent alanlarında denetimlerde bulunan Vali Çelik, depremzedelerin daha iyi koşullarda barınmalarını sağlamak için çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi. Bursa-Kütahya Konteyner Kenti ziyaretine dair konuşan Vali Çelik, “Bursa-Kütahya Konteyner Kenti’nde Hataylı kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tespit ettik ve taleplerini dinledik. Ayrıca Banaz Sağlık Meslek Lisesi mezunlarının gönderdiği oyuncakları çocuklarımıza hediye ettik. Dayanışmanız ve desteğiniz için teşekkür ederim” dedi.

55 BİN KONTEYNERDE 200 BİN
VATANDAŞA BARINMA İMKANI SUNULACAK
Hatay’daki konteyner kent kurma çalışmalarından bahseden Vali Çelik, 20 bin konteynerde depremzede vatandaşların oturmaya başladığını belirterek, 17 bin konteynerin bağlantılarının yapıldığını ve 13 bin konteynerin ise altyapı çalışmalarının yapıldığını ifade etti. Vali Çelik, önümüzdeki 1 aylık süre sonunda 55 bin konteynerde 200 bin vatandaşın barındırılacağını ifade etti. Vali Çelik, kalıcı konutların ise çalışmalarına başlandığını ve 1 yıl içinde teslim edileceğini belirtti.

Haberimizi puanlar mısınız?