içinde

Vali Çelik Edebiyat Sokağında yürüdü

kütahya kütahyadanhaber aliçelik sosyal bilimler lise okul ziyareti edebiyat sokağı kütahyahaberleri kütahyasondakika
kütahya kütahyadanhaber aliçelik sosyal bilimler lise okul ziyareti edebiyat sokağı kütahyahaberleri kütahyasondakika

Vali Ali Çelik, Aysel Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek müdür Ahmet İren’den okul hakkında bilgiler aldı

Edebiyat Sokağı, Tarih Koridoru, İngilizce Koridoru, Coğrafya Koridoru, Eğitim Müzesi ile Değerler Sokağını inceleyen Vali Ali Çelik, öğrenci ve öğretmenler tarafından tasarlanan koridorların okula değer kattığını söyledi. YKS’ye hazırlanan 12. sınıf öğrencilerini de sınıflarında ziyaret eden Vali Çelik, onlarla bir süre sohbet edip tavsiyeler verdi.

‘BAŞKALARI NE DER DİYE DÜŞÜNMEYİN’

Öğrencilerden karamsarlığa kapılmadan çalışmalarını isteyen Vali Çelik, “Kendinize inanın. Başarılı olanlar iyi üniversitelerde okuyanlar değil, iyi insan olup iyi iletişim kuran ve iyi öğrenenler. Hedefiniz iyi bir üniversiteye gitmek olsun; ama olmayacağını düşündüğünüzde ya da olmadığında değersiz olduğunuzu düşünmeyin. Okuduğunuz her okul, her bölüm değerli, önemli olan için doldurmanız. Düşünebilmeli ve kendinize saygı duymalısınız. Başkaları ne der diye düşünürseniz kendi hayatınızı yaşayamazsınız” diye konuştu. Öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Çelik öğrencilerin durumları hakkında bilgiler aldı.