in ,

Vali Çelik, talepleri yerinde dinledi

Kütahya Valisi Ali Çelik, ihtiyaçları yerinde tespit edip çözüm üretmek için gerçekleştirdiği ziyaretlerine Tavşanlı ile devam etti. Tavşanlı ilçe merkezi ve köylerini ziyaret eden Vali Çelik vatandaşların taleplerini dinleyerek takipçisi olacağını belirtti

Kütahya’nın İlçe ve köylerindeki ihtiyaçları yerinde tespit edip çözüm üretmek için ziyaretler gerçekleştiren Kütahya Valisi Ali Çelik, Tavşanlı ilçe merkezi ve köylerini ziyaret etti. Vali Çelik’in Tavşanlı’daki ilk durağı Kaymakamlık oldu.“Tavşanlı, kadim kültürü olan ve o kültürü bugün de yaşamaya devam eden en güzel ilçelerimizden biri” diyen Vali Çelik, Kaymakam Hayrettin Baskın’dan ilçenin genel durumu hakkında bilgi alarak, Baskın’a görevinde başarılar diledi. Tavşanlı ziyaretinde Ayvalı, Derecik,Alabarda(Çamalan),Öksüzler,Madanlar,Dümrek Hüseyin Paşa,Dümrek Ulu Köy ve Yörgüç köylerini ziyaret eden Vali Çelik, vatandaşların kendisine iletilen taleplerinin bizzat takipçisi olacağını belirterek, “Devletimiz vatandaşının yanında. İmkanlar dahilinde elimizden geleni yapacağız” dedi.

‘KÖYÜMÜZÜN TARİHİNDE İLK KEZ BİR VALİ İLE

KAYMAKAMI YAN YANA GÖRMEKTEN GURUR DUYDUK’

Ziyaret ettiği farklı köylerde çocuklar için voleybol/basketbol sahası yapılması, çocuk parkı, kilit parke, yol ve Kur’an kursu eğitmeni gibi taleplerin yerine getirilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimat veren Vali Çelik,iletilen taleplerin imkanlar dahilinde çözüme kavuşturulacağını belirtti. Dümrek Ulu köyünde Köy halkı adına Vali Çelik’e teşekkür eden köy sakinlerinden Ahmet Korul, “Köyümüzün tarihinde ilk kez bir vali ve kaymakamı yan yana görmekten gurur duyduk. Allah, devletimizden razı olsun” dedi.

Vali Ali Çelik’e ziyaretlerinde Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ve İl Genel Meclisi üyeleri üyeleri eşlik etti.

Haberimizi puanlar mısınız?