in , ,

Vali Çelik’in makam aracı, şehit oğlunu için düğün aracı oldu

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:307karakter

 

Kütahya Valisi Ali Çelik, Şehit Piyade Uzman Çavuş Hasan Kahraman’ın 8 yaşındaki oğlu Gökalp’in sünnet düğünü için makam aracını tahsis etti. Aracın arkasına ‘Gökalp’ ve ‘Baba ben sünnet oluyorum’ yazıları yapıştırıldı, Türk bayrağı ve ay-yıldızlı balonlarla süslendi. Gökalp, isteğini kırmayan Kütahya Valisi Ali Çelik’e seslenerek, “Çok mutluyum. Vali amcaya da çok teşekkür ediyorum” dedi

2016 yılında Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Kahraman’ın oğlu Gökalp için düğün töreni düzenlendi. Gökalp, Kütahya Valisi Ali Çelik’in makam aracını düğün arabası olarak istedi. Bu istek üzerine Vali Çelik’in talimatıyla makam aracı 8 yaşındaki Gökalp’e tahsis edildi. Aracın arkasına ‘Gökalp’ ve ‘Baba ben sünnet oluyorum’ yazıları yapıştırıldı, Türk bayrağı ve ay-yıldızlı balonlarla süslendi.

Annesi Büşra Kahraman ile birlikte araca binen Gökalp, evinden alınarak davetlilerin araçlarının katılımı ve motosikletli polislerin eskortu eşliğinde şehir turu atıp düğünün yapılacağı salona getirildi. Gökalp, isteğini kırmayan Kütahya Valisi Ali Çelik’e seslenerek, “Çok mutluyum. Vali amcaya da çok teşekkür ediyorum” dedi. Duygu dolu anlar yaşayan anne Büşra Kahraman ise, “Böyle bir günde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Valimize ve emniyetimize de çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun, bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadılar” ifadelerini kullandı.

Haberimizi puanlar mısınız?