in

Vali Işın: ‘Önceliğimiz israfın önüne geçmek’

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:303karakter

 

İl Genel Meclisi 2023 Yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısına katılan Vali Musa Işın, “Kamu kaynaklarını israf etmeden kullanmak önceliğimizdir” dedi

İl Genel Meclisi 2023 Yılı Eylül Ayı Olağan Toplantısı, Vali Musa Işın’ın katılımıyla, İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclis üyeleri ile bir araya gelen Vali Işın, Kütahya’ya birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edeceklerini söyledi.

Kütahya İl Özel İdaresinin birlik ve beraberlik içerisinde, halkın ihtiyaçlarını dikkate alarak önemli hizmetler gerçekleştirmeye devam edeceğini belirten Musa Işın, “Halkımızın isteklerini göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz, ancak kamu yararını gözetmek de idarenin önemli bir görevidir. Yatırımlarımızı gerçekleştirirken öncelikleri ve ihtiyaçları dikkate almamız gerekmektedir. Şeffaflık ilkesine uygun şekilde hareket etmek ve halka doğru bilgi vermekle sorumluyuz. Kamu kaynaklarını israf etmeden kullanmak önceliğimizdir” dedi.

Kararların birlikte alınacağını ifade eden Işın, farklı düşüncelerin demokrasinin gereği olduğunu vurguladı ve tartışarak, konuşarak ortak noktaya varmanın önemine değindi. “Kütahya’nın sorunları hepimizin sorunudur ve birlikte çözülmelidir. Bir problem Kütahya’da çözülürse, hepimiz mutlu oluruz” diyen Işın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“İl Özel İdaresininin bütçesini ve kaynaklarını tamamen halkımızın yararına ve rasyonel bir şekilde kullanacağız. Hukuki hesap verebilirlik ve şeffaflık çerçevesinde bütçemizi kullanacağız. Denetimlerin de İl Özel İdaresi tarafından sağlıklı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Birlikte ilimizde güzel işler yapmayı ve memleketimize, hep birlikte en iyi şekilde hizmet etmeyi temenni ediyorum.”

Haberimizi puanlar mısınız?