in

Vali Yardımcısı Güney’den koruyucu aile çağrısı

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:280karakter

 

Kütahya’da 62 olan koruyucu aile sayısının artması gerektiğini belirten Vali Yardımcısı Mustafa Güney, korunmaya muhtaç çocukların tüm ihtiyaçlarının devlet tarafından eksiksiz karşılandığını ifade ederek, “Çocuklarımızın aile ortamında, sevgi ve şefkatle yetişmeleri için koruyucu ailelere ihtiyacımız var” dedi

Çocuk Koruma Kütahya İl Koordinasyon Kurulu, yılın ilk toplantısını Vali Yardımcısı Mustafa Güney başkanlığında yaptı. Vali Yardımcısı Mustafa Güney, koruma ve bakım altında bulunan çocuklarla aileleri başta olmak üzere farklı risk gruplarındaki çocukların Sosyal Hizmet Merkezleri (SHM) aracılığıyla izlemelerinin yapılması ve zamanında müdahale edilebilmesi için başlatılan Çocuklar Güvende Programı kapsamında 249 çocuğa yönelik izleme yapıldığını kaydetti.

‘DÜZENLİ HANE ZİYARETLERİ YAPILIYOR’

Güney, program kapsamında Sosyal Hizmet Merkezleri bünyesinde bulunan çocuk birimlerinde görevli meslek elemanları ve ASDEP personellerinden oluşturulan ekiplerin düzenli aralıklarla hane ziyaretleri gerçekleştirerek, çocuğun ve ailenin ihtiyaçlarını değerlendirdiğini söyledi. Kütahya’da 62 olan koruyucu aile sayısının artması gerektiğini belirten Güney, Kütahyalılara koruyucu aile olmaları çağrısında bulundu. Korunmaya muhtaç çocukların tüm ihtiyaçlarının devlet tarafından eksiksiz karşılandığını ifade eden Güney, “Çocuklarımızın aile ortamında, sevgi ve şefkatle yetişmeleri için koruyucu ailelere ihtiyacımız var” dedi. Toplantı, görüş ve önerilerin istişare edilmesinin ardından sona erdi.

Haberimizi puanlar mısınız?