içinde

Vizyon projelerde ihale süreci başlıyor

Vizyon proje olarak adlandırılan Kanal Kütahya, Vazo Kule, Enne Su Sporları Merkezi, Vadi Kütahya, Zafer Meydanı projelerinn tamamlandığını ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ihale süreçlerinin en kısa sürede başlayacağını söyledi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Kütahya’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. İki buçuk yıllık görev süresi içinde Kütahya’da birçok alanda Türkiye’ye örnek olan ilkleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Işık, özellikle akıllı şehir uygulamaları konusunda Çevre ve Şehirlik Bakanlığının diğer belediyelere örnek göstereceği uygulamaların gerçekleştiğini ifade etti. Sosyal yardım alanında da yine Türkiye’ye örnek projelerle veren el ile alan elin birbirini görmediği bir dönemi başlattıklarını ifade eden Başkan Işık, kadınlardan çocuklara, askere gidecek gençlerden öğrencilere kadar birçok alanda sosyal yardımların medeni bir şekilde devam ettiğini söyledi.

200 KİLOMETRELİK ASFALT ATILDI

Gazetecilere yaptığı sunumda Kütahya’nın toplam yol ağının 400 kilometre olduğunu ifade eden Başkan Işık, iki buçuk yıllık süreçte 200 kilometrelik alanın asfalt kaplama işlemlerinin tamamlandığını söyledi. Yoncalı’da inşası devam eden spor tesisleriyle o bölgenin sporcu kamp merkezine dönüşeceğini ifade eden Başkan Işık, Ilıca’da da yeni sıcak su sondajları ile Ilıca’nın sıcak sorununa çözüm olduklarını söyledi. Bütçe içi işletme modelinin pilot belediye seçildiğini ifade eden Başkan Işık “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı uygun görüşleri sonunda Kütahya Belediyemiz pilot çalışma yapılacak yerel yönetimlerden tek il olarak seçildi. Şuanda İşletme İştirakler Müdürlüğünde uygulanan modelin Türkiye’deki diğer belediyelere örnek gösterilecek bir proje kapsamında model oldu” dedi. Yol ticaretinden yararlanmak amacıyla projelendirilen Yöresel Ürünler Satış Merkezinin tamamlanma aşamasında olduğunu ifade eden Başkan Işık, Ahmet Yakupoğlu Parkı ve Yaşam Parkında yenileme çalışmaların başladığını söyledi.

#kütahya #kütahyabelediyesi #kütahyadanhaber #sondakikakütahya #kütahyahaberler #yatırım #vizyonproje #alimışık