in ,

Mustafa Önsay: “Vizyon sahibi olmamız, zoruna gidiyor”

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:474karakter

 

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın iddialarına yanıt veren AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, “Burası Zafer Meydanı, valiliğin bahçesi değil. Onların standı da burada. Biz de orada olabilirdik. Hepimizin YSK’da birlikte yaptığı bir şey. Bizim önceden hazırlık yapmamız, vizyon ve misyona sahip olmamız arkadaşların zoruna gidiyor olabilir” dedi.

AK Parti olarak tüm teşkilatıyla seçim çalışmalarını hızla sürdürdüklerini söyleyerek sözlerine başlayan AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, “Bütün bu süreç yaşanırken, kaybetme korkusu yaşayan arkadaşlarımızın da saçmalamaları, iftiraları da başladı. Memleketimizin lüzumsuz vekili yine hiç olmadık bir mevzu çıkararak kendince şov yapma peşine düştü. Bir kere şunu iyi bilmesi lazım ki, AK Parti kanunsuz hiçbir işin içinde olmaz. İznimizi almadan hiçbir iş yapmayız. Aksi bir durum bizim devlet terbiyemize uymaz. Kendi iktidarlarında il başkanlarının vali olduğu bir devletle yaşadığını zannediyor. Bu ülke bir hukuk devletidir” dedi.

AK Parti tarafından kurulan stant için gerekli tüm izinlerin alındığını kaydeden Önsay, “Gördüğünüz stant 13 Mart itibariyle valilik, belediye ve emniyetten izinleri alınmış. Ramazan ayının 25 gününde her gün bin kişiye iftar verdiğimiz çadır da, yine aynı tarihte hem valilik, hem belediye hem de emniyetten izinleri alınmış ve uygulamaya geçilmiştir. Bu stant seçime kadar burada kalacak. Bizim bu şekilde önceden hazırlık yapmamız, böyle bir vizyon ve misyona sahip olmamız arkadaşların zoruna gidiyor olabilir. Sonuç itibariyle biz siyaseti onun için yapmıyoruz, milletimiz ve memleketimiz yapıyoruz” dedi.

“BUNLARIN İŞİ GÜCÜ İFTİRA, OLMADIĞINI

BİLİYORUZ AMA VARSA GİT PROJELERİNİ ANLAT”

Önsay açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu noktada valiliğin bize ne para ne de elektrik, ne de belediyenin herhangi bir desteği söz konusu değildir. Kendi kendilerine bir takım iftiralar üretmelerine gerek yok. Elektriğin parasını da belediyeye ödüyoruz. Gece iş bulamıyor sanırım. Yapması gereken halkın yanında olmaktır, olmadığını biliyoruz ama varsa projesini anlatması ve oy istemesi lazım. Bunların işi gücü bu. Kendilerince siyaset yaptıklarını düşünüyorlar. Halkımız bunların yalanlarına hiçbir şekilde kulak asmaz.

Burası Zafer Meydanı, valiliğin bahçesi değil. Onların standı da burada. Biz de orada olabilirdik. Bizim ki buraya denk geldi, buradayız. Hepimizin YSK’da birlikte yaptığı bir şey.”

Haberimizi puanlar mısınız?