in , ,

Yaya geçitleri kırmızıya boyandı

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:306karakter

 

Kütahya’da yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ sloganıyla farkındalık etkinliği düzenlendi

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ farkındalık etkinliği Kütahya’da gerçekleştirildi. Şehit Çağlayan Irmak İlkokulu önündeki ışıksız yaya geçidinde düzenlenen etkinliğe Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kırbaç, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Yaya geçitlerinde ellerinde Türk Bayraklarıyla gelen öğrenciler, il protokolü ile birlikte ışıksız yaya geçidinde bulunan yaya çizgilerinden bir tanesi sembolik olarak kırmızıya boyadı, trafikte yaya önceliğine dikkati çekti.

Trafikte yayalara öncelik verilmesi için farkındalığın ilkokuldan başlayarak anlatılması gerektiğini söyleyen Vali Ali Çelik, “Bütün sürücülerimizden yaya geçitlerine ve kavşaklara yaklaşırken hızlarını düşürmeleri gerekiyor. Hala maalesef araçları kontrol ederek, kendilerini güvene alarak yaya geçidine adım atmaktalar. BU hususu düzeltmek hepimizin elinde. Bazen sürücü bazen yayayız. Her noktasında birbirimizin haklarına saygı göstereceğiz. Bugün İçişleri Bakanlığımızın önderliğinde tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak yaya geçitlerinde farkındalığı artırmak için etkinlik düzenliyoruz. Toplumsal farkındalık günü. Etkinliğe katılan ve ortak yaşamı beraber inşa edeceğimiz tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?