in ,

Yenice Köyünde ‘Hıdrellez’ şenliği

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:230karakter

 

Emet Kaymakamlığı ve Emet Belediyesi organizasyonunda  Yenice köyünde Hıdrellez şenliği düzenlendi. Şenlikte yöresel ürünlerin satıldığı pazarlar kuruldu

Emet’in Yenice Köyü, Tahtalı göleti ve mesire alanında yapılan Hıdırellez şenliklerine Kaymakam Hasan Çiçek, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, Siyasi parti temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri, Yenice Köyü Muhtarı Akın Gürkan, merkez ve köylerden, komşu il ve ilçelerden  vatandaşlar katıldı.

Doğal göleti ve çam ağaçlarının kapladığı, çeşmelerinden buz gibi suların aktığı doğa harikası Emet Yenice Köyündeki Tahtalı Göleti ve Mesire Alanı bu sene de ziyaretçilerine doyumsuz bir güzellik yaşattı. Bir hayli renkli görüntülere sahne olan şenliklerde vatandaşların huzurlu bir gün geçirmeleri için yoğun güvenlik ve sağlık tedbirleri alındı.

Şenliklerde, piknik alanına kurulan oyun parkurları, müzik grupları, yöresel pazar ile şenlikler geç saatlere kadar devam etti. Hıdrellez şenliklerinde Gediz Mehteran takımı, Bursa Kılıç Kalkan ekibi ve Emet Halk Eğitim Müdürlüğü folklör ekibi gösterilerini yaptılar.

Haberimizi puanlar mısınız?