in ,

Yöresel Peynir Yarışması’nda Emet ikinci oldu

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:267karakter

 

Gediz Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda düzenlenen Yöresel Peynir Yarışmasında Emet Belediyesi’nin ürettiği Emet keçi peyniri ikinci oldu

Gediz’deki Fuar alanında kurulan stantlar ile yapılan tanıtımların yanı sıra bazı yarışmalar da düzenlendi. Bunlardan bir de “Yöresel Peynir Yarışması” oldu. Yapılan bu yarışmada jüri üyeleri yarışmaya katılan keçi peynirlerini olgunlaşma ve lezzet gibi bazı kriterlerde tek tek değerlendirdi. Her jüri üyesinden ayrı ayrı puan alan peynirler için en son bir sıralama yapılarak dereceye girenler belirlendi.

İLK’3 E ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Jüri üyeleri tarafından açıklanan son sıralamaya göre yarışmanın birincisi Ayşe Çetin oldu. Tekil yarışmacı olarak katılan Ayşe Çetin’i Emet Belediyesi keçi peyniri ikinci olarak takip etti. Üçüncülüğü ise Salih Karakoyun kazandı. Dereceye girenlere ödülleri verildi ve hatıra fotoğrafı çekinildi.

EMET BELEDİYESİ KEÇİ PEYNİRİ YİNE KENDİNİ GÖSTERDİ

Emet Belediyesince Zafer Kalkınma Ajansı desteğiyle keçi peyniri üretimine başlanmış, 1300 keçi dağıtımı gerçekleştirilmişti. Şimdi ise projenin mandıra yapım aşamasına geçildi. Mandıranın makineleri ilçeye geldi ve mandıra kurulumu ile keçi peynirinin seri üretimine geçilmesi planlanıyor. Yarışmada ikinci olan Emet Belediyesi keçi peynirinin ödülünü ise Belediye Basın Yayın Müdürü Ayşe Altındal aldı.

Haberimizi puanlar mısınız?