içinde , ,

Yunus timleri güven veriyor (VİDEO HABER)

Kütahya’da önleyici hizmet kalitesinin arttırılması, olaylara daha etkin ve hızlı müdahale etmek amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde göreve başlayan Yunus timleri, bir yılı geride bıraktı. Çok sayıda şüpheliyi yakalayıp ruhsatsız silah, uyuşturucu madde ve tarihi eser ele geçiren timler, suçluların korkulu rüyası oldu

Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde 26 Ekim 2020 tarihinde eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan Yunus Timleri, 1. görev yılını tamamladı. Başta asayiş ve narkotik suçlarla mücadele kapsamında şehrin cadde, sokak ve parklarında genel asayişe yönelik çalışmalar yürüten timler, birçok adli olayın da önüne geçmeyi başardı.

Yunus Timleri bir yılda yaptıkları devriye ve yol kontrollerinde 64 adet ruhsatsız tabanca, 40 adet ruhsatsız tüfek, 73 adet kurusıkı tabanca, 2 bin 391 adet mermi, 169 adet kesici alet, 1 çalıntı araç,  4 çalıntı motosiklet, 18 adet roma dönemine ait sikke, 1 adet tarihi eser niteliğinde Kuran-I Kerim, 1 adet detektör, bin 613 paket kaçak sigara, 106.67 gram esrar, 138.41 gram bonzai, 110.54 gram metamfetamin, 11.61 gram kokain ve 753 adet uyuşturucu hap ele geçirdi. Toplamda 45 bin kişinin GBT sorgulamasını yapan Yunus Timleri, 2 suçüstü hırsızlık olayı, 3 suçüstü silahla yaralama olayı ve 266 aranan şahsı yakaladı. Yunus timlerinin bir yıl içerisinde yaptıkları çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç yapılan başarılı çalışmaların devamını temenni etti.