içinde ,

ZAFER zirvedeki yerini kaptırmadı

Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER), ‘2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’ (SOGEP) kapsamında sunduğu 16 projeden 13’üne destek almayı başardı. Üst üste 3 yıl ‘En Başarılı Kalkınma Ajansı’ olan ZAFER, 2021 yılında bölgeye yaklaşık 27 milyon liralık yatırımın kazandırılması için öncülük yapacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) sonuçları açıklandı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sunulan projeler kapsamında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden toplam 13 adet proje destek almaya hak kazandı. ZAFER kabul edilen projeleriyle üst üste üçüncü kez ‘En Başarılı Kalkınma Ajansı’ seçildi.

SOGEP ile 16 milyon lira hibe verecek

Toplam 166 milyon lira olan 2021 SOGEP bütçesinden yüzde 9,7 pay almayı başaran ZAFER, 4 ilde öngörülen 27 milyon liralık yatırıma 16 milyon lira hibe desteği verecek. Ayrıca kamu, özel sektör ve STK temsilcilerinden 188 kurum ve kuruluşun iş birliğinde yürütülecek projeler kapsamında 11 bin 434 saat istihdama yönelik eğitimler verilecek. 413 kişinin istihdam ya da kendi işini kurmasına öncülük edecek ZAFER, 18 adet atıl kamu binasının da yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak.