in ,

Zehir tacirlerine nefes aldırmıyorlar, bir gecede 6 gözaltı!

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:215karakter

 

Uyuşturucuyla etkin mücadelesini sürdüren Kütahya polisi bir gecede 6 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 2’si araçla kaçmaya çalışırken kovalamaca sonucu, 3’ü ise elindeki uyuşturucu maddeyi dökmeye çalışırken kıskıvrak yakalandı

İlk olayda, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, A.Ş. ve F.D. isimli şüphelilerin kent merkezine uyuşturucu getireceği bilgisini aldı. Şüphelilerin içinde olduğu araç kısa süren kovalamaca sonucu durduruldu. Araç ve şahıslar üzerinde yapılan aramalarda 3 parça halinde toplam 6,43 gram metamfetamin ele geçirildi.

UYUŞTURUCUYU DÖKMEK İSTERKEN YAKALANDILAR

Ekipler, aynı gece şüphelendikleri başka bir aracı kent girişinde durdurdu. Yakalanacaklarını anlayan A.S., F.Ç. ve L.Y. isimli şüpheliler, yanlarındaki bonzai maddesini dışarıya dökmeye çalışırken polisin dikkati sayesinde yakalandılar. Toplamda 62,30 gram bonzai ele geçiren ekipler, 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

Öte yandan, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüpheli şahıslara yönelik yapılan denetimlerde ‘Uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak’ suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasıyla aranan Ö.A.’da yakalanarak çıkarıldığı makamlarca tutuklandı. Gözaltına alınan diğer 5 şüpheli ise gerekli işlemler için emniyete götürüldü.

Haberimizi puanlar mısınız?