içinde ,

1 yılda 2,7 bin ton asfalt atıldı

 

Tavşanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 yılda ilçe genelinde 2724 ton asfalt kaplama ve asfalt yama çalışması gerçekleştirdi

Tavşanlı Belediyesi, ilçedeki trafik akışının güvenli, konforlu ve düzenli bir şekilde sağlanması, ayrıca modern bir şehir altyapısı için yol yapım, asfalt ve parke taşı döşeme çalışmaları yürütüyor. Bu çerçevede 2021 yılında şehiriçinde hummalı bir çalışma yürüten Tavşanlı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 1 yılda ilçe genelinde 2724 ton asfalt kaplama ve asfalt yama çalışması gerçekleştirdi.Belediye Başkanı Mustafa Güler konuyla ilgili yaptığı açıklamada asfalt çalışmalarının yanında parke taşı döşeme ve kaldırım yenileme çalışmalarını da mevsim şartlarının el verdiği sürece gerçekleştirildiğini söyledi. Güler, birçok cadde ve sokakta ilk kez bu hizmet yapılırken, bazı yerlerde de kullanılamaz hale gelen parke taşların sökülerek yenilerinin monte edildiğini kaydetti.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalarda şehiriçindeki ara sokaklar ve kaldırımların yenilenerek ulaşım için elverişli hale getirildiğini anlatan Başkan Güler, bu çerçevede ilçede bir yıl içerisinde yapılan çalışmalarda 114.259 metrekare parke taşı döşendiğini anlattı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Belediye imkanlarıyla yapılan bu çalışmalarla yerleşim yerlerini vatandaşlarımızın günlük yaşam koşulları için elverişli hale getiriyoruz. Caddeler, sokaklar ve yaya kaldırımlarını vatandaşların kullanımı için modern bir görüntüye kavuşturuyoruz. Temel prensibimiz kamu yararını gözeterek çalışmak” ifadelerini kullandı.  Belediye bünyesindeki beton boru elemanları imalatı ve kırma eleme tesisleri hakkında da bilgiler veren Başkan Güler, “İlçe genelinde yürüttüğümüz çalışmalarda alt yapı elemanlarının üretimini kendi tesislerimizde yapıyoruz. Tesislerimizde hem üretim ağını çoğalttık, hem de faaliyet alanını genişlettik. Bu çerçevede geçen yıl tesislerimizde parke taşı, büz, beton baca, bilezik, parsel bacası, beton kapak, beton bordür, parsel bileziği, beton c elemanı üretimi yaptık” şeklinde konuştu.