içinde

‘28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız’

 

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun ve beraberindeki partililer, 28 Şubat darbesinin 28. yılı nedeniyle açıklamalarda bulunarak darbeyi kınadı. Ceyhun, “28 Şubat için ‘bin yıl sürecek’ diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz bin yıl geçse de unutmayacağız” dedi

AK Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 28 Şubat darbesini ve süreçte yaşanan sıkıntıları anlatan dövizlerin yer aldığı sergi AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel ve Ceyda Çetin Erenler’in de katıldığı törenle açıldı.

Sebahattin Ceyhun, 28 Şubat’ın vesayetin, anti demokratikliğin, karanlık bir zihniyetin tarihi olarak tarihe geçtiğini vurguladı. Darbecilerin kurduğu ikna odalarında nice kadının inançları hiçe sayılarak horlandığını ve baskıya maruz bırakıldığını belirten Ceyhun, “28 Şubat’ta sözde “irtica tehdidi” ile medya, darbeci zihniyete ram olarak “Topyekün Savaş” manşetleri atmış, Ankara sokaklarında tanklar yürütülmüş, anti-demokratik MGK kararları alınmış, “demokrasiye balans ayarı” denilerek dönemin hükümeti istifaya zorlanmıştır. “1000 yıl sürecek” dedikleri 28 Şubat Post-Modern darbesi ile insanlar ayrımcı, ötekileştirici, insan haklarına aykırı uygulamalara maruz bırakılmış, milyonlarca insanın hayatı karartılmıştır” diye konuştu.

Kadınların ve genç kızların, bu karanlık sürecin en büyük mağdurlar olduğuna değinen Ceyhun, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi de aynı kaynaktan beslenen vesayetçi sistemin dışa yansıyan bir suretidir. Ülkemizde yaşanan bazı gelişmelere ve dillendirilen, mırıldanılan, hayali kurulan özlemlere bakılırsa 28 Şubat zihniyeti ne yazık ki bazı mahfillerde hala diriliğini korumaktadır. Devletimizin 28 Şubat’ın acılarını sağaltmak ve iyileştirmek adına yaptığı muazzam çalışmalarına rağmen bu zihniyetin söylemleri, eylemleri ve kamuflajlı darbe yılları nostaljileri; kabuk bağlayan yaralarımızı kanatmaktadır. Vesayetçi zihniyetle mücadelemiz biz var olduğumuz sürece devam edecek inşallah. 28 Şubat için “bin yıl sürecek” diyenler unutmasın ki 28 Şubat bin yıl sürmedi; ancak biz 28 Şubat’ı bin yıl geçse de unutmayacağız. Demokrasimize ve Milli İrade’ye her zaman sahip çıkacağız. 15 Temmuz Darbe girişiminde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Milletimizle beraber gösterdiğimiz mücadele bunun ispatıdır. Bu vesile ile ülkemizde 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat, 15 Temmuz gibi insan onurunun, insan haklarının, demokrasi ve değerlerimizin hiçe sayıldığı günlerin bir daha yaşanmaması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyor, 20 yıldır her şartta ve koşulda özellikle darbeler karşısında yanımızda olan milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.