in

732 öğrenci ter döktü

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:239karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından gerçekleştirilen ve 732 öğrencinin katıldığı Özel Yetenek Sınavları sona erdi

Evliya Çelebi Yerleşkesindeki Güzel Sanatlar Fakültesi dersliklerinde düzenlenen sınavlara 732 öğrenci başvuruda bulundu. Sabah saatlerinde fakülteye gelen öğrenciler salgın önlemlerine dikkat edilerek ve ateş ölçümleri yapılarak sınıflarına alındılar. Sınav öncesinde RektörProf. Dr. Kâzım Uysal ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, sınıflarda incelemelerde bulundu ve adaylarla kısa bir süre sohbet etti.

Sınav salon başkanları eşliğinde imgesel bir konunun betimlenmesinin beklendiği ve bir saat süren sınavda öğrenciler kendilerine verilen soruya bağlı kalarak kara kalem tekniğiyle çizdikleri çalışmalarıyla 2022-2023 Akademik Yılı’nda Fakülteye kabul edeceği 140 öğrenciden biri olmak için ter döktüler.

SINAV SONUÇLARI FAKÜLTE TARAFINDAN DUYURULACAK

Güzel Sanatlar Fakültesinin Özel Yetenek Sınavlarının sonuçları, farklı üniversitelerde görev yapan kurul üyeleri tarafından değerlendirmesinin ardından fakülte internet sitesinden duyurulacak. Kesin kayıt hakkı kazanan asil adayların kayıtları 23-25 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Kontenjan açığı olması durumunda yedek listede yer alan adaylar 29 Ağustos – 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında açık kalan kontenjanlara ön başvuru yapabilecek.

Haberimizi puanlar mısınız?