in

AK Parti’nin girişimleri meyvesini verdi! Tavşanlı için karar çıktı

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:361karakter

 

Tavşanlı’da enerji altyapısının güçlendirilmesi ve sanayicilerin ihtiyaçlarının karşılanması için büyük bir önem taşıyan Tavşanlı Transformatör Merkezi projesi için AK Parti’nin girişimleri sonuç verdi. Şehrin ihtiyaçlarını bakanlara aktarmayı kararlılıkla sürdüreceklerini söyleyen AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, 145 Kv gücündeki Transformatör Merkezi için acele kamulaştırma kararının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandığı müjdesini paylaştı

Kütahya’nın sorunlarını Ankara’daki bakanlara aktarmak için ziyaretlerini kararlılıkla sürdüren AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ve milletvekilleri Adil Biçer, İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir, Tavşanlı’nın önemli taleplerinden birini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ankara’da adeta kamp kuran AK Parti heyeti, son ziyaretlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar ile bir araya gelmişti. Bu ziyarette Tavşanlı sanayisinin ihtiyaç duyduğu enerji aktarma merkezi talebini ileten AK Parti heyetinin çabaları sonuç verdi. Tavşanlı’da inşa edilecek 154 kV gücündeki Transformatör Merkezi için acele kamulaştırma kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi’nin enerji ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılayacak olan trafo merkezinin üretim ve istihdamın artırılmasına da katkı sağlayacağına dikkat çeken AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, yaptığı açıklamada, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dr. Alparslan Bayraktar’ı ziyaretlerinde dile getirdikleri taleplerden birinin Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi trafo aktarma merkezi yapımı olduğunu vurguladı. Önsay, acele kamulaştırma kararı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Bayraktar’a teşekkür etti.

AK Parti’nin sürekli olarak ilin sorunlarını gündeme getirerek, bakanlar nezdinde çözümler arama ve ilçelerine hizmet getirme amacıyla yaptığı çalışmalar, Tavşanlı’da hayata geçirilen bu projenin ilk meyvesini vermesiyle taçlanmış oldu.

Haberimizi puanlar mısınız?