in

Ali Çelik: ‘Cumhuriyetimizin 100. yılına adım atmak için hazırız’

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:423karakter

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Kütahya Valisi Ali Çelik, “Cumhuriyetimizin 100. yılına adım atmak için hazırız. Yürekten inanıyorum ki büyük bir medeniyetin evlatları olarak, milli birlik ve beraberlik ruhuyla daha nice engelleri aşacak, hedeflerimize ulaşacağız” dedi

Vali Ali Çelik, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. F-16’lardan atılan bombalar, sokakları dolduran tanklar, halka sıkılan kurşunlar, işgal edilen kamu kurumları ve tarihinde ilk kez bombaların hedefi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Türkiye’nin bundan 7 yıl önce, tarihinin en karanlık gecelerinden birini yaşadığını hatırlatan Çelik, mesajının devmaında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihinin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen milletimiz, o ihanet dolu 15 Temmuz gecesinde de “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.” şiarıyla canını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlık yolundaki kararlılığını tüm dünyaya bir kez daha haykırdı. İnancın, toptan ve tüfekten üstün olduğunu bilen aziz milletimiz; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Fetullahçı Terör Örgütü’ne karşı verdiği mücadeleyle ülkemizin dört bir yanında kahramanlık destanı yazdı.

Bizlere düşen, 15 Temmuz’daki birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza etmek; çocuklarımıza, gençlerimize o eşsiz ruhu anlatmak ve geleceğe taşımaktır. 15 Temmuz’u unutmamak ve unutturmamak boynumuzun borcudur. Cumhuriyetimizin 100. yılına adım atmak için hazırız. Geçmişimizden aldığımız güçle, geleceğe yürüyoruz. Yürekten inanıyorum ki büyük bir medeniyetin evlatları olarak, milli birlik ve beraberlik ruhuyla daha nice engelleri aşacak, hedeflerimize ulaşacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum.

İstiklali ve istikbali için tankların, kurşunların karşısına dikilen kahraman milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. O karanlık geceyi canı pahasına aydınlatan Türkiye yüzyılının kahramanlarının ruhu şad, mekânları cennet olsun.”

Haberimizi puanlar mısınız?