in ,

Altıntaş’ta matematik seferberliği

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:203karakter

Altıntaş’taki Zafer İlkokulunda düzenlenen Matematik Seferberliği etkinliği ile matematiği öğrenmenin ve yaygınlaştırmanın etkili yöntemleri çocuklara oyunlarla aktarıldı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje Eğitim ve Kültür Topluluğu (DPÜ PEKT), Altıntaş’taki Zafer İlkokulu ile ortak proje kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl için ilan ettiği matematik yılına, Matematik Seferberliği etkinliği ile destek oldu. Altıntaş’taki Zafer İlkokulunda DPÜ PEKT Genel Koordinatörü Barış Yolcu, Genel Sekreter Aycan Yüceş ve Eğitim Koordinatörü Hazal Sarıyıldız’ın eş güdümünde topluluk üyeleri ve ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirilen Matematik Seferberliği etkinliğinde, matematiği öğrenmenin ve yaygınlaştırmanın etkili yöntemleri çocuklara oyunlarla aktarıldı. 100’den fazla ilkokul öğrencisinin katıldığı etkinlik renkli anlara sahne oldu.

MATEMATİĞİN RENKLİ YANLARI

Etkinliğin amaçlarını ve çalışma kapsamını anlatan Barış Yolcu, “Topluluk olarak geleceğimizi oluşturan çocuklara özellikle bilimin alt yapısını oluşturan matematiğin renkli yanlarını aktarmak için bizlerde matematik seferberliğine destek oluyoruz” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?