içinde ,

Amatör spora belediyeden dev destek

Kütahya Belediyesi 57 amatör spor kulüplerine dağıtılmak üzere 200 Bin TL desteği, yapılan törenle ASKF Başkanı Murat Cengiz’e verdi. Törende konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, geçen yıl 90 bin TL olan desteği iki katına çıkarttıklarını ve 200 bin TL olarak kulüplere verdiklerini söyledi

Amatör spor kulüplerine verilen 200 bin TL’lik destek töreninde ilk olarak konuşan ASKF Başkanı Murat Cengiz Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve ekibine teşekkür etti. Cengiz konuşmasında desteğin sadece futbol kulüplerine olmadığını salon sporları ile ilgilenen kulüplere de desteğin verildiğini söyledi. Cengiz “Kütahya’da ilçeler dahil olmak üzere tüm sahalarımız sentetik çim saha ve soyunma odaları var. Yoncalı için yedi sekiz sene önce bir proje hazırlamıştık. Bazı sıkıntılar sebebi ile projemiz beklemeye kalmıştı. Kütahya Valimiz bir adım attı ve bu adımı devam ettiriyoruz. Bu projede belediyemizin de büyük desteği oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başkanımız göreve geldiğinde, daha önceden karar bağlanan 90 bin lira tutarındaki desteği aldık. Başkanımız Alim Işık o zaman bize bir söz verdi. Bu desteği iki kat artıracağım demişti. Bu destek 200 bin liraya çıktı. Başkanımız Alim Işık’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

‘KÜTAHYA’YA SÖZÜMÜZ VAR’

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, konuşmasında yapılan desteğin hayırlı olmasını diledi. Başkan Işık, kendilerinden önceki meclisin aldığı karar gereği o günkü bütçe şartlarında 90 bin lirayı o zaman yapılan törenle dağıttıklarını söyledi. Başkan Işık, “Bu sene, ASKF merkezde faaliyet gösteren toplam 57 kulüp listesi ile geldi. Bu liste içinde futbol kulüplerimiz de var, salon sporları kulüplerimizde var. Önümüzdeki yıl da bütçemize göre bu desteği artıracağız. Yerel seçimler öncesinde hemşerilerimize bir taahhüdümüz vardı. İlimizdeki sporcuları ve sporu desteklemek hedefimiz vardı. Bunun somut göstergesi olarak Belediye Kütahyaspor’u birinci ligde top koşturan bir takıma yükseltmek gibi bir taahhüdümüz oldu. Tüm spor kulüplerimize daha fazla destek vermek adına ciddi çalışmalarımız oluyor. Önümüzdeki dönemde spora daha fazla yatırım yapacağız. Katılan herekse teşekkür ediyorum. Sayın valimize de verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Kütahya Valisi Ali Çelik ise konuşmasında sporun birleştirici yönünün gücünden bahsetti. Vali Çelik “Belediyemize verdikleri destek dolayı şehrimiz adına teşekkür ediyorum” dedi. Tören sonunda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Valisi Ali Çelik’e plaket takdim etti. Törene Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, ASKF Başkanı Murat Cengiz, amatör spor kulüp temsilcileri katıldı.