in , ,

Aşı olmak için TURKOVAC’ı beklediler

YouTube video
  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:352karakter

 

Kütahya’da aşı polikniklerine gelen vatandaşlar, TURKOVAC’ın uygulanmaya başlamasıyla ilk aşılarını oldu. Aşı karşıtı olmadığını söyleyen Ali Candan, “TURKOVAC aşısına güvendim. Şuana kadar hiçbir aşı olmadım. İlk aşım. Alman ve Çin aşısıyla ilgili çekincelerim vardı” dedi

Bugün itibarıyla tüm Türkiye’de uygulanamaya başlayan Covid-19 aşısı TURKOVAC’a Kütahya’da da vatandaşlar ilgisi sürüyor. Randevusunu alarak Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi aşı polikliniğine gelen 300’e yakın vatandaş TURKOVAC aşısını yaptırdı.

 

Aşı olmak için TURKOVAC’ın uygulanmaya başlamasını beklediğini söyleyen Mehmet Yıldız, “İlk kez aşımı oluyorum. Aşımı vurulmamıştım. TURKOVAC çıktı. Kendi milli aşımız, herkese tavsiye ederim. Kendi aşımız olduğu için bekledim. Türk bilim adamlarımıza güveniyorum. Onların arkasındayız. Eğer Türk aşısı çıkmasaydı vurulmayacaktım” dedi. İlk aşısını TURKOVAC ile olan Mustafa Kocaadam da, “Yerli ve milli olduğu için tercih ettim. Diğer vatandaşlarımız da vakit kaybetmeden gelip aşılarını olsunlar” önerisinde bulundu.

Alman ve Çin aşısına karşı çekinceleri olduğu için TURKOVAC aşısını yaptırdığını ifade eden Ali Candan ise, “TURKOVAC aşısına güvendim. Şuana kadar hiç bir aşı olmadım. Bugün için randevumu aldım. Aşımı oldum. İlk aşım. Biraz da maça gidebilmek için gerekiyordu. Bu yıl Trabzonspor şampiyonluğa koşuyor. Biz de Trabzonspor taraftarı olarak yerimizi almak zorundayız. Aşımı da hemen oldum. İnşallah ikinci aşımdan sonra da şampiyonluk maçı için Trabzon’a gideceğiz ve stada gireceğiz. Alman ve Çin aşısıyla ilgili çekincelerim vardı ama aşı karşıtı değildim. TURKOVAC olunca kendimi aşımızı yaptırdım” ifadelerini kullandı.

 

Haberimizi puanlar mısınız?