in

Başkan Işık: ‘Gelin, şehrin kaderini birlikte belirleyelim’

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:359karakter

 

Cumhuriyet Caddesi’nin tek yönlü trafiğe açılmasıyla ilgili başlatılan kamuoyu yoklamasına bir haftada 3 bin kişinin katıldığını söyleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “3 bin kişinin verdiği kararla 300 bin kişiyi yanlış yönlendirmeyelim diye bu süreyi biraz daha uzatıyoruz, desteklerinizi bekliyoruz” dedi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Cumhuriyet Caddesi’nin tek yönlü trafiğe açılmasıyla ilgili kamuoyu yoklaması başlattıklarını hatırlattı. Kütahya’da yaşayan herkesin yapılan kamuoyu yoklamasını sahiplenmesi gerektiğini savunan Başkan Işık, “Olumlu da görüş verebilir, olumsuz da verebilir ama sahiplenmemiz gerekiyor” dedi.

KAMUOYU YOKLAMASININ SÜRESİ UZATILDI

Kamuoyu yoklamasına bir haftada 3 bin kişinin oy verdiğini söyleyen Işık, “Bu şehirde 300 bin kişi yaşıyor. Şehir Hastanesi açıldığında sadece Adnan Menderes’ten ve çevre yolundan nasıl ulaşacağız oraya. 3 bin kişinin verdiği kararla 300 bin kişiyi yanlış yönlendirmeyelim diye bu süreyi biraz daha uzatıyoruz, desteklerinizi bekliyoruz. Orası şu andaki kullanımından çok daha iyi bir projeyle değerlendirilecek. Orada oturmak isteyen yaşlılarımıza yine yerimiz var, her iki tarafta da 4’er metrelik kaldırımlar yine olacak. Şimdi kalbe giden ana damarı tıkamışız biz, çare bulmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÖLGE ESNAFI 15 YILDIR KAN AĞLIYOR

“15 yıldır o bölgedeki esnafımız kan ağlıyor” diyen Alim Işık, “Sadece Ulu Camii’ye ulaşmak için kullanmıyoruz bunu. Ulu Camii’yle beraber arka taraftaki o bölgenin tarihi mekanlarına kolay ulaşmanın yolu olarak değerlendiriyoruz. Bu işin uzmanları buranın açılması gerektiğini söylüyor. Biz de sözümüzün gereği olarak vatandaşımıza soracağız, onlar ne istiyorsa onu yapacağız dedik. Şimdi yüz yüze anket çalışması da yaptırıyoruz. Bir şehrin sakinleri kendi şehrine bu kadar ilgisiz kalamaz. Vatandaşımızın bize destek olması lazım” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?