in ,

Bereket Kart’ta limit 500 liraya yükseltildi

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:247karakter

 

Bereket Kart Projesiyle Kütahya Belediyesi’nin Ramazan aylarında ihtiyacı olan vatandaşlara sağladığı alışveriş kartının limiti 500 liraya çıkarıldı

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın talimatıyla, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan Bereket Kart Projesi ile bu Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi kadınlar, çocuklar ve ailelere alışveriş desteği sağlanacak. Kütahya Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Mübarek Ramazan ayının bereketini, ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza yaşatmak amacıyla uygulanan Dayanışma, Kardeşlik ve Bereket Kartın hazırlıklarına Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüz tarafından başlanıldı. Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’ın talimatıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın marketlerde ya da mahalle bakkallarında alışverişleri için kullanabilecekleri kartların limiti bu yıl 300 TL’den 500 TL’ye çıkarıldı” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURULAR 13 MART’TA BAŞLIYOR

Bereket Kart için başvuru yapmak isteyen vatandaşların 13 Mart 2023 Pazartesi gününden itibaren, Kütahya Belediyesi Ana Hizmet Binası 1. Katta bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne müracaat ederek, hanede çalışan varsa maaş bordrosunu, çalışmayan vatandaşlar ise e-Devletten veya SGK İl Müdürlüğü’nden temin edebilecekleri İş Çıkış Belgesini sunmaları yeterli olacak.

Haberimizi puanlar mısınız?