in

Büyük Zafer TRT Çocuk’ta

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:507karakter

 

TRT Çocuk, Büyük Taarruz’un 100. yılını ekrana getirdiği özel içeriklerle kutlayacak. Elif ve Arkadaşları’nın Büyük Taarruz özel bölümü 29 Ağustos günü saat 11.30’da, Aslan’ın Başkomutan Meydan Muharebesi özel bölümü ise 29 Ağustos günü saat 13.55’te yayınlanacak

TRT Çocuk, Kütahya Valiliği ve Dumlupınar Kaymakamlığının destekleriyle Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi’nin 100’üncü yıl dönümüne özel hazırlanan bölümleri ekrana getirecek. “Aslan” ile “Elif ve Arkadaşları”nın Büyük Taarruz özel bölümleriyle çocuklar, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde kazanılan zaferin destansı hikâyesini öğrenme imkânı bulacak.

Kültürümüzü ve tarihimizi gelecek nesillere aktaran TRT Çocuk’un sevilen çizgi filmi “Aslan”, Büyük Taarruz’un 100. yılına özel hazırlanan bölümüyle izleyiciyle buluşacak. Kanalın mucit kahramanı Aslan, bu kez arkadaşlarıyla birlikte Dumlupınar’a doğru bir yolculuğa çıkacak.  Bu özel bölümde Aslan, Mehmet, Zeynep ve Eren 30 Ağustos Zaferi’nin kaynağını merak eder ve öğrenmek ister. Kahramanlarımız Dumlupınar’a doğru bir yolculuğa çıkar ve gezi sırasında Başkomutan Tarihî Millî Parkı, Dumlupınar Şehitliği, Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Dumlupınar Atatürk Evi’ni ziyaret eder. Yola çıkarken farklı fikirlere sahip olan dört arkadaş yolculuğun sonunda zaferin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletin tüm unsurlarını kullanarak mücadele etmesiyle kazanıldığını anlar.

Aslan ve arkadaşlarının bu yolculuğu ile şehit ve gazilerimizin anılması, çocuklarımıza millî mücadele ve bağımsızlık ruhunun aktarılması hedefleniyor. Aslan, Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi özel bölümüyle 29 Ağustos günü saat 13.55, 18.20, 21.20’de ve 30 Ağustos günü saat 15.15, 18.45, 20.20’de TRT Çocuk’ta ekrana gelecek.

Elif ve Arkadaşları Büyük Taarruz özel bölümü

Doğayı, meyveleri, uzayı ve araştırmayı çok seven bir çocuk olan Elif, yepyeni ve özel bir bölümle ekrana geliyor. “Elif ve Arkadaşları”nın Büyük Taarruz 100. yılına özel olarak hazırlanan bu bölümünde Elif, Ayşe, Kerem, Selim ve İpek Öğretmen ile birlikte Dumlupınar’ın ülkemiz ve tarihimiz açısından önemini anlatan bir maceraya yer veriliyor.  Hep birlikte oyunlar oynayan, keşfederek öğrenen kahramanlarımız, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan Başkomutan Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği coğrafyayı daha iyi tanıyarak ekran başındaki izleyicileri de sınıflarından Dumlupınar’a uzanan bu hikâyeye ortak edecek. “Elif ve Arkadaşları”nın Büyük Taarruz özel bölümü 29 Ağustos günü saat 11.30, 14.35, 18.05’te ve 30 Ağustos günü saat 15.00, 18.30, 20.05’te TRT Çocuk’ta izleyicilerle buluşacak.

Haberimizi puanlar mısınız?