in

DPÜ GSF Öğrencileri ödüle doymuyor

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:343karakter

 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, 22’den 22’ye Uluslararası Afiş Tasarımı Yarışmasında 40 ödül alarak önemli başarı elde ettiler

Türkiye, İran, Arnavutluk, Somali, Afganistan, Ermenistan, Avusturalya, Brezilya, Tunus, Hollanda, Rusya, ABD, Maldivler, Gürcistan, Pakistan, Japonya olmak üzere 16 farklı ülkeden profesyonel, akademisyen ve her düzeyde öğrenim gören öğrencilerin (doktora, yüksek lisans ve lisans) katıldığı, toplamda 533 eserin başvuruda bulunduğu yarışmada Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü ile Sanat ve Tasarım ASD öğrencilerinden öğrenim görmüş ya da halen öğrenim gören 41  öğrencinin afişleri ilk yüz afiş tasarımı içerisinde yer aldı. Mezun öğrencilerden Zeynep Adatepe ikincilik ödülü elde ederken, Nebican Taşkan’ın eseri üçüncülüğü elde etti. Merve Durukal Mansiyon ödülü alırken, Berkan Kezik ve İbrahim Onur Eski’nin afişleri ilk 10 afiş  içerisinde yer aldı.

Güzel Sanatlar Fakültesinden yapılan açıklamada söz konusu tasarımların Büyük Zafer’in 100. Yılı olan 30 Ağustos 2022 tarihinde Kütahya ili Dumlupınar İlçesinde Atatürk Evi’nde sergileneceği hatırlatılırarak öğrencilerin tasarımlarının uluslararası düzeyde elde ettiği başarıların üniversitede verilen eğitimin bir yansıması olarak kabul edildiği bildirildi. Verilen eğitimin sadece teoride kalmadığının kaydedildiği açıklamada, elde edilen bu başarıdan dolayı GSF Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’in, başta öğrenciler olmak üzere, öğrencilerini yarışmaya teşvik eden öğretim elemanlarına da teşekkür etti.

Açıklamanın sonunda uluslararası düzeyde tanınırlığı olan ve tasarım güçleriyle kendisini kabul ettirmiş yarışma jürisinin üçü dünyanın farklı ülkelerinden yedisi ise Türkiye’nin farklı üniversite üyelerinden ve 1’i Kütahya Valiliği temsilcisinden olmak üzere 11 kişiden oluştuğunu hatırlatılarak yarışmada başarı elde eden afiş tasarımlarına grafreedesign.org adresinden ulaşabileceği bildirildi.

Haberimizi puanlar mısınız?