içinde ,

Gediz’de İstiklal Marşının Kabulü kutlandı

 

Gediz’de İstiklal Marşının kabulünün 101. yıldönümünü kutlamak ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anmak için Mehmetçik Ortaokulu’nda program düzenlendi

Mehmetçik Ortaokulu Konferans salonunda düzenlenen anma programına; Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Gediz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Yrd. Ahmet Yiğit Palas, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Üsteğmen Yaşar Türker, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, İlçe Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan anma programı; Kur’an-ı Kerim tilaveti, Gediz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Hasan Yavuz’un günün anlam ve önemini belirten konuşması, Mehmet Akif’in hayatının seslendirilmesi, şiirlerin okunması, tiyatro gösterisi, öğrencilerden İstiklal Marşı videosu, Mehmet Akif’in bestelenmiş şiirlerinin koro tarafından okunmasının ardından ödül töreni ve Gediz Kaymakamı Hakan Alkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile sona erdi.