içinde ,

Gediz’den TEKNOFEST çıkarması

 

Gediz heyeti TÜBİTAK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen TEKNOFEST 2022 Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmalarına katıldı

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak ve AK Parti Gediz İlçe Başkanı Mehmet Erkan, Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Dağ, görevli öğretmenler ve öğrencilerle birlikte dünyanın en büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST’e katılarak stantları ziyaret etti. TÜBİTAK tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmasına katılan takımlara başarılar dileyen Başkan Akçadurak ve Başkan Erkan, bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Serbest Görev İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışmalarının gençlerin bilimle iç içe olmasına katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “TEKNOFEST, hem bilim anlamında hem de geleceğin mucitlerinin yetişmesi anlamında ülkemize katkı sağlamaya devam ediyor. Festivale katılan bütün gençlerimize başarılar diliyorum. Çocuklarımızın bilimle tanışması, bilimle buluşması, çağımızdaki teknolojik gidişatı özümseyerek yoluna devam etmesi temel hedefimizdir” dedi.