in

‘Gezen Sinema Günleri’ başlıyor

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:206karakter

 

Kütahya Valiliği himayesinde yürütülen Büyük Zafer’in 100. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında sinema salonlarına ulaşımı kolay olmayan ve sinemaya gitme imkânı bulamamış çocuklar beyaz perdeyle tanışacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sanat İçin Yola Çık Derneği iş birliğinde yürütülen proje için özel tasarlanan 80 kişi kapasiteli ve uygun teknik ekipman ve iklimlendirme olanağına sahip tırla sinema salonu olmayan ilçelerde temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine film gösterimleri yapılacak.

Yaklaşık 750 çocuğun aileleriyle açık havada film izleyebilmesine de imkân sağlayan gezen sinema tırında, film gösterimleri öncesinde yapılacak çeşitli interaktif sanat etkinlikleriyle çocukların diğer sanat dallarıyla da buluşması sağlanacak. Projenin Kütahya’daki ilk durağı 29 Nisan’da Dumlupınar ilçesi olacak.

Gezen Sinema Tırı; 30 Nisan’da Altıntaş’ta, 5 Mayıs’ta Kütahya merkezde, 6 Mayıs’ta Aslanapa’da, 7 Mayıs’ta Çavdarhisar’da, 8 Mayıs’ta Gediz’de, 9 Mayıs’ta Hisarcık’ta, 10 Mayıs’ta Emet’te, 11 Mayıs’ta Tavşanlı’da çocuklarla buluşacak.

Haberimizi puanlar mısınız?