in

Huzur evindeki yaşlıların yüzünü güldürdüler

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:447karakter

 

Dünya Yaşlılar Günü sebebiyle Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden il protokolü yaşlılarla bir araya geldiler

Yaşlılarla uzun süre sohbet eden ve onların yüzlerini güldüren Vali Musa Işın, yaşlılara ne kadar hürmet eder ve ne kadar iyi bakılırsa hem sevaba girileceğini hem de onların duasına nail olunacağını söyledi. Eşi Tuba Işın ile birlikte yaşlıları sık sık ziyaret edeceğini de dile getiren Işın, “Anneler Günü, Babalar Günü, Yaşlılar Günü gibi günler temsilidir. Biz inancımız, kültürümüz, geleneğimiz gereği her gün annemizi, babamızı, yaşlılarımızı sever, sayar ve hürmet ederiz. Yaşlılarımız bizim için çok kıymetli, çok değerli. Peygamber Efendimiz’in buyurduğu gibi, ‘Eğer beli bükülmüş yaşlılar olmasaydı belalar sel gibi üstünüze akardı.’ Sizin hürmetinize layık olmak, Cenab-ı Hakk’ın vatanımızı, devletimizi, milletimizi korumasını sağlar. Sizlere ne kadar hürmet eder ne kadar iyi bakarsak hem sevaba gireriz hem de dualarınıza nail oluruz. Cenab-ı Hak sizlere sağlık ve sıhhat versin. Buradaki herkes anne ve babamız yerinedir. Eşimle birlikte sizi sürekli ziyaret edeceğiz. Sizi yalnız bırakmayacağız” dedi.

“DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN DUA EDİN”

Yaşlılardan devletin kötülüklerden korunması ve milletin birliği, beraberliği için dua etmelerini isteyen Vali Işın, “Devletimiz güçlü olursa biz de güçlü oluruz, devletimiz var olursa biz var oluruz. Sizler baş tacımızsınız. Sizin dualarınız Allah katında makbuldür, kıymetlidir. Vatanımıza, milletimize dua edin. Allah her türlü kötülükten devletimizi, milletimizi korusun. Devletimiz payidar olsun. Birlik ve beraberliğimiz için dua edin” dedi. Yaşlıların memnuniyetlerini belirtmesi üzerine personele teşekkür eden Işın, “Burada çalışan değerli kardeşlerime söylüyorum ki, sizin burada yaptığınız hizmetin karşılığı aldığınız ücretle ölçülemez, çok daha fazlasıdır. Biz Allah’a inanan insanlarız ve bizim için önemli olan burada güzel işler yapmaktır. Onları incitmeyelim, sevelim, sayalım, muhabbetle bakalım” şeklinde konuştu.

Programa; Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık da katıldı.

Haberimizi puanlar mısınız?