in ,

İGSAŞ, Belediye Kütahyaspor sponsor oldu

  • Okuma Süresi:2Dakika
  • Karakter Sayısı:554karakter

 

Türk tarım ve kimya sektörünün güçlü oyuncusu İGSAŞ, TFF 3’üncü Lig’de mücadele eden Belediye Kütahyaspor ile sponsorluk anlaşması imzaladı. İş birliği kapsamında İGSAŞ, 2023-2024 futbol sezonu boyunca mavi lacivertli takımın saha içi ve tribün arkası tabelalarının isim sponsorluğunu üstlenecek

Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinden biri olan İGSAŞ, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Türk sporunun gelişimine katkı sağlama hedefiyle yola çıkan şirket, Belediye Kütahyaspor ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 8 Eylül Cuma günü düzenlenen imza töreninde İGSAŞ’ın TFF 3. Lig’de mücadele eden Belediye Kütahyaspor’un saha içi ve tribün tabelalarının isim sponsoru olduğu açıklandı. 2023-2024 sezonu boyunca sürecek sponsorluk desteğiyle mavi lacivertli takım bir üst lige yükselmek için mücadele edecek. İmza töreni, Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Abdullah Damcı, İGSAŞ Kütahya Fabrika Direktörü Osman Tulgar’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Türk sporunu desteklemekten gurur ve mutluluk duyduklarını ifade eden İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, “Kütahya’nın temsilcisi Belediye Kütahyaspor ile olan iş birliğimiz bizim için çok değerli ve anlamlı. İGSAŞ olarak umut vadeden, geleceği parlak başarılı genç sporcularımızı sadece gönülden değil sponsor olarak da destek olmak istedik. Bu tarz iş birliklerini Türk sporunun ilerlemesi adına çok önemli görüyorum. Özellikle Anadolu takımlarının desteklenmesi konusunda bir farkındalık yaratılmasının Türk sporunun gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bu noktada da üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tabi bir taraftar olarak da elbette en büyük arzumuz Belediye Kütahyaspor’un profesyonel liglere çıkması ve Kütahya’yı en iyi şekilde temsil etmesidir. Yönetim ekibimize ve sporcularımıza yeni sezondaki mücadelelerinde başarılar diliyorum” dedi. Törende açıklamalarda bulunan Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Abdullah Damcı,’’ Türk sanayisini başarıyla temsil eden İGSAŞ ile iş birliği yaptığımız için çok mutluyum. Sponsorlarımızı bizim sadece iş ortaklarımız olarak değil, birlikte yürüdüğümüz yol arkadaşlarımız olarak görüyoruz. Desteklerinden dolayı İGSAŞ’a teşekkür ederim.  Anlaşmanın her iki tarafa da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İGSAŞ Kütahya Fabrika Direktörü Osman Tulgar ise, “Kütahya sanayisine önemli katma değer sağlayan şirketimiz ile Kütahya’yı futbolda temsil eden Belediye Kütahyaspor’un sponsorluk anlaşması dolayısıyla bir araya gelmesi bizim için büyük mutluluk.  Bu iş birliğinin Türk futbolunun yanı sıra şehrin dinamiğine de önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Bugün bir araya gelmemize vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Futbolcularımızın bu sezon göstereceği mücadeleyle kulübümüzün çok daha büyük başarılara ulaşmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.

Haberimizi puanlar mısınız?