içinde

İsmail Amca’ya devlet şefkati

 

Sosyal mecrada verdiği bir röportajda maddi sıkıntılar çektiğini söylemesinin ardından gündeme gelen İsmail Dolma isimli vatandaşa devletin şefkatli eli bir kez daha uzandı. Vali Ali Çelik’in yaptığı bire bir görüşmeden ikna edilen Dolma, tüm ihtiyaçları karşılanarak daha önce pandemi sürecindeki kısıtlamalar nedeniyle kalmak istemediği huzurevine yerleştirildi

Kütahya’da yapılan bir sokak röportajında maddi ve manevi sıkıntı çektiğini söyleyen İsmail Dolma ile ilgili bir açıklama yayımlayan Kütahya Valiliği, yaşlı adamın daha önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının anlaşmalı otelinde misafir edildiği ve pandemi sürecindeki dışarı çıkma kısıtlamaları nedeniyle Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmayı kabul etmediğini açıkladı.

Yaşlı adam için devreye girerek bire bir görüşen Vali Ali Çelik, Dolma’yı ikna etti. Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalmayı kabul eden Dolma, tüm ihtiyaçları karşılanarak merkeze yerleştirildi.

‘BENİMLE DERTLENEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Tüm ihtiyaçları karşılandıktan sonra yeni kıyafetlerini giyen İsmail Dolma, “Benimle dertlenen herkese teşekkür ediyorum. Eksik bilgimden dolayı kabul etmediğim Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yaşamaya başladım. Tüm ihtiyaçlarım karşılandı. Devletimiz sağ olsun, çok şükür şu an her şey güzel” dedi.