içinde

Keramika ödülleri sahiplerini buldu

Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde öğrenim gören, başarılı yüksek lisans ve doktora öğrencilerine Keramika Zirve Başarı Ödülleri verildi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde eğitim gören üstün başarılı öğrenciler ödüllendirildi. Törende ilk konuşmayı yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Sıkıntı çekmeden saadet olmaz. En büyük saadetler, yine en büyük meşakkatlerin, alın terinin, gayretin sonucudur. Başarı sonu olmayan bir yolculuktur. Çalışmak aynı zamanda insanlığı kötü alışkanlıklardan alıkoyar. Hayatta mutlu olmak istiyorsanız çalışmak zorundasınız. Bunun yolu çalışmaktan geçer. Alın teriyle kazanılan her şey kalıcı mutluluk verir. Başarılı ve zirveye ulaşmış öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor ve öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Lisansüstü Eğitim Enstitümüzün sponsoru olan Keramika’ya da teşekkür ediyorum” dedi. Uysal’ın ardından konuşan Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Üniversitemiz tarafından ilki düzenlenen Keramika Ödül Töreni’nin devamını niyaz ediyorum. Bilim alanında yapılan her çalışmayı destekliyoruz. Bu vesileyle burada ödül alacak tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren anne babalarına da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Keramika Genel Müdürü Emin Yüce ise “Bu tür programlara her zaman ihtiyacımız var. Bu zirveye ulaşmış tüm öğrencilerimizi kutluyorum. Biz iş dünyası olarak tüm öğrencilerimizin yanında olmayı arzu ediyoruz. İş dünyasında artık her firma kendi elemanını kendisi yetiştiriyor. Yeni mezun olan öğrencileri alıp kendi firmamızın kültürüne göre yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Bunun için aradığımız tek özellik gelen öğrencilerimizin kendilerini yetiştirmeleri. Öğrencilerimiz kendilerini yetiştirirse her zaman onlara iş hayatında yer var. Çalışacak, kendisini yetiştirecek genç arkadaşlara ihtiyacımız var. Üniversitemiz de bunun için çalışıyor. Bizlerde her zaman neleri beraber gerçekleştirebiliriz, sanayi ile üniversiteyi nasıl birleştirebiliriz diye yoğun çaba sarf ediyoruz. ” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.