in , ,

KOM ekipleri araç ve adresleri tek tek aradı! 16 tabanca, 358 fişek ele geçirdi

YouTube video
  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:235karakter

 

Kütahya’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan silah ticareti operasyonunda 16 tabanca ele geçirildi, 3’ü kadın 7 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 3’ü adliyeye sevk edildi

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri silah ticareti yaptıkları belirlenen 7 kişiye yönelik operasyon düzenledi. M.E. isimli şüpheliyi teknik ve fiziki takibe alan KOM ekipleri, çeşitli tarihlerde ara yakalama yaptı. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, 3 ikamet ve bir iş yerine eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyonda M.E., T.S., E.K., F.K., F.E., İ.E. ve S.S. gözaltına alındı. Adres ve araçlarda yapılan aramalarda, sıfır kutularında 16 adet çeşitli çaplarda tabanca ve bunlara ait 40 adet şarjör ile 358 adet mermi ele geçirildi.

3 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

7 şüpheliden M.E., T.S. ve E.K. emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Diğer şüpheliler emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan, silah ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan M.E.’nin sosyal medya üzerinden paylaştığı görüntülerde tabancayla havaya ateş ettiği görülüyor.

Haberimizi puanlar mısınız?