in ,

Köyler için tüm imkanlar seferber ediliyor

  • Okuma Süresi:1dk
  • Karakter Sayısı:243karakter

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisi Toplantısı’nda konuşan Vali Ali Çelik, köylerdeki öncelikli sorunların çözüme kavuşturulduğunu ve eksiklerin giderilmesi için tüm imkânların seferber edilerek çalışmaların sürdürüldüğünü söyledi

‘TARIMA 15 MİLYON TL DESTEK’

Köylerdeki altyapıdan tarımsal üretimin desteklenmesine kadar birçok alanda İl Özel İdaresinin tüm kaynaklarını seferber ettiğine vurgu yapan Vali Çelik, tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi için İl Genel Meclisine sunulan 15 milyon TL hibenin kabul edildiğini belirterek çiftçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

‘BİRİNCİ DERECE YOLLARDA CİDDİ BİR BAŞARI VAR’

Birinci derece öncelikli köy yollarında başarılı bir uygulamanın hayata geçirildiğini, öncelikli ihtiyaçların giderildikten sonra ikinci derece ve köy içi yollardaki sorunların gündeme alınacağını ifade eden Vali Çelik, İl Özel İdaresini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

‘KÖYLERİMİZDE ÇAMUR SORUNU İSTEMİYORUZ’

Kilitli parke taşı döşenmeyen köylerde hızlı bir şekilde harekete geçilerek çalışmaların başlatıldığını belirten Vali Çelik, “Umarım kış geldiğinde çamur sorunu kalmayacak. Temennimiz o; ama muhtarlarımızın da altyapısı yapılan köylerde o taşları koruması gerekiyor. Kamu kaynağının korunması hepimizin sorumluluğu” dedi.

Haberimizi puanlar mısınız?